Pistolet hukowy – zasada działania i zastosowanie

W sklepach z militariami jest mnóstwo narzędzi do samoobrony, które można nabyć po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia. Są też warianty dostępne dla każdego pełnoletniego obywatela. Paralizatory i gazy pieprzowe dobrze spełniają swoją rolę, ale krótki zakres rażenia jest ich niewielką wadą. Coraz więcej osób, by czuć się bezpiecznie myśli o posiadaniu broni.

Rewolwer bez zezwolenia

Według Ustawy, na pistolety hukowe o maksymalnym kalibrze 6 mm nie jest wymagane pozwolenie. Jest to broń, która nie zawiera materiału miotającego, czyli prochu strzelniczego. Materiałem inicjującym jest spłonka (kapiszon). Spłonka wytwarza ciśnienie, które wyrzuca gumowe pociski, dając przy tym efekt akustyczny. Dzięki solidnej konstrukcji i jakości wykonania każdego detalu, pistolet hukowy niemal dokładnie odzwierciedla wygląd prawdziwego rewolweru.

Przeznaczeniem ogólnie dostępnej broni jest przede wszystkim alarmowanie o niebezpieczeństwie. Przy jej użyciu można wezwać pomoc nawet z dalekiej odległości (dzięki specjalnej nasadce do wystrzeliwania rac). Ponadto głośny huk i błysk może skutecznie odstraszyć napastnika oraz agresywne zwierzę. Pistolet doskonale spełnia swoją rolę podczas imprez sportowych, sygnalizując rozpoczęcie zawodów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Broń palna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz